hangi levelda hangi bıçak?? (metin2 ninja)

Aşağa gitmek

hangi levelda hangi bıçak?? (metin2 ninja)

Mesaj tarafından strike Bir Çarş. Haz. 30, 2010 12:29 pm

Hangi levelda hangi bıçak?


+25: Leveliniz 25 olana kadar önce Amilia’yı, sonra Kobra Hançeri tercih edin. Amilia saldırı hızınıza % 28, kobra %23 ekler. Bunlar da en önemli özelliği hız olan Ninja için çok güzel silahlar oldukları anlamına gelir. İyi bir kobranız yoksa 20 leveldan 35 e kadar +6 geniş kılıçla da idare edebilirsiniz.
Güzel silahlar 25 levella başlıyor. Bu seviyede Kısa Bıçak çok güzel bir seçimdir. Saldırı hızınıza %27 ekliyor, hasarı ise sıfırında 28-32. Çok seri bir bıçak, bu yüzden kısa bıçağın +7 ve üstünü 45 level olana kadar, +8 ve 9'unu 55-60 olana kadar kullanan ninjalar vardır. Ninjalar her zaman bıçağı tercih etmeliler fakat 25 levellik gümüş kılıcın saldırı hızı +%30, bu bakımdan kısa bıçakla yarışabilir. Elinizde ikisi de varsa, artısı yüksek olanı tercih edin. Delici ya da kesici vuruşlu bir iteminiz varsa ise, kısa bıçağı tercih edin (nedenini altta yazacağım).

+ 30: 30 levelda meşhur ninja bıçağı Siyah Yaprak Hançer (SYH) var. Bu bıçağın saldırı gücü yüksek, sıfırının 40-44. Saldırı hızı ise kısa bıçağa göre bayağı düşük: +%15. Sadece bu özellikleriyle karşılaştırıldığında aynı artı değerine sahip iki bıçaktan her zaman kısa bıçağı tercih edebilirsiniz. Ancak kullandığınız SYH’nin bonusları, yani ortalama ve beceri artıları varsa, ki çoğunun vardır, SYH’yi tercih edin. Genel olarak elinizdeki SYH’nin ortalaması en az +10 olmalı, becerisi de eksi bir değer olmamalı. Tabii ki ortalaması %20 ve üstü, becerisi %5 ve üstü SYH’ler mükemmel silahlardır. Beceri pvp'lerde, ortalama ise pvm'lerde daha etkilidir. Ancak SYH'de ortalama ve becerinin puanlarından beceri her zaman daha önemlidir. Çünkü ninja genel olarak skilleriyle öldürücüdür. +5 ve +6 SYH’yi 40 levela kadar kullanabilirsiniz. +7 SYH’yi 45-50'ye kadar, +8 ve +9 u ise 55-60 levela kadar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 30. levelda meşhur dolunay da kullanılabilir, ancak çok iyi bir ortalaması yoksa (SYH’nin ortalamsından 10 fazla gibi) SYH’yi tercih etmelisiniz (bunun da nedenini aşağıda yazacağım).
60 leveldan sonra SYH’nin en güzeli bile aynı artı seviyesindeki +60 silahlara göre artık size zayıf kalacaktır.Ancak 45 level ve üstü bıçaklarda özellikle +6 dan sonra demirci sizden artı basmak için çok nadir bulunan, çok pahalı itemlar ister. Bu bakımdan birçok ninja 65 levela kadar kısa bıçak ya da SYH'nin +8 ya da +9'uyla gelmektedir.

+ 40: Bu seviyede Şeytan Surat Hançer gelir. +%27 gibi yüksek bir saldırı hızıyla çok güzel bir silah, aynı seviyede açılan düşük hızlı Barbar Kılıcı’na tercih edilmelidir. Şeytan Surat genelde Ninjalara SYH’yi terk ettiren bıçak olur. Bu silaha iyi artı basılır, piyasada +7 ve 8'i sıkça bulunur.

+ 45: 45 de açılan Şeytan Yumruğu, 50 de açılan Kanlı Hançer ve 55 de açılan Kaburga Bıçak bir üçlü gibi duruyor, saldırı hızı biraz daha yüksek olanın saldırı gücü biraz daha az. Bu bakımdan 65 level olana kadar bu silahlardan elinizde en yüksek artısı olan hangisiyse onu kullanın. 45 levellik Kanlı Kılıç da Ninjalar için güzel bir silah, çünkü hızı +%25. Ancak Kanlı Kılıçtan sonraki levellarda artık elinize pek kılıç almayın.

+ 60: 60 levellik Çakram kötü bir hıza sahip, +8 ya da 9 olmadıkça 45-50-55 bıçaklarını tercih edin. 45-50-55 bıçaklarını bırakmanız için 65 leveli bekleyin.


+65: 65 levelda ninjalar için şov başlar! Sahneye şimşek bıçak ve ejderha bıçak gelir. Bu silahlar, sizin silah saldırı hasarlarında ilk kez 100 küsürlü rakamlar görmenizi sağlar. Elinizdeki en iyi -65 silah bile bu bıçakların 0'ından kötüdür. Şimşek bıçağın çok önemli bir özelliği var: her başarılı artı basışınızda saldırı hızı da artıyor. Örneğin şimşeğin sıfırında saldırı hızı %15, artı 1 'inde %17, artı 2'sinde %19 ... oluyor. Ejderha bıçağın hızı sabit +15. Ancak ejderha bıçağın hasarı daha yüksek, ve artı bastıkça ejderhanın hasarı şimşeğindekinden daha yüksek oranda artıyor. Hesaplarıma göre silahların ilk artı seviyelerinde şimşek kesinlikle daha güzel. Ancak +4-5 de durum eşitleniyor, +6 ve üstünde ejderha bıçak toplamda da daha çok hasar veriyor. Yine de eğer pvp'lerde bıçak çevirmeye yüklenecekseniz aynı artı seviyesinde şimşeği tercih edebilirsiniz. Ancak diğer skillerde ejderha daha çok vuracaktır.


+70: 70 level için olan siyam bıçağında canavarlara karşı bonus vardır. Bu bonus +9'da %25 'e çıkar. Ancak aynı artı seviyesinde şimşek ve ejderha bıçakları, pvp'de siyamdan daha iyidir. Bir istisna var: +9 ejderha bıçağı, hem slot keserken hem de pvp'lere siyamın +9'undan daha iyidir.


+ 75: levelda ise Şeytan Kanadı Çakram gelir. Mükemmel bir hasara ve artı bastıkça artan hıza sahiptir. Ayrıca SYH gibi ortalaması ve beceri hasarı da vardır. Bu silah hiçbirşeyle karşılaştırılamaz!Bıçak ya da Kılıç:


Her zaman bıçağı tercih edin. Hızına göre biraz değişmekle birlikte bir bıçak ortalama olarak 4 sn. içinde 6 vuruş yapar, kılıç ise 4. Dolayısıyla kılıcın vuruş gücü bıçaktan yüksek bile olsa ancak %50 ve daha yüksek olması gerekir ki kılıcı tercih edin. Kaldı ki silahta ya da üstünüzdeki itemlarda delici ya da kesici vuruşlu bir şey varsa %50 fazla vursa da kılıcı tercih etmeyin. Çünkü kılıçla bir dakika içinde 60 vuruş yaparsınız, bıçakla 90. Dolayısıyla bir bıçağa takılı %2 kesici vuruşun denk gelme ihtimali, o taşın kılıca takılı olduğu zamana göre %50 daha fazladır. Mümkün olan her fırsatta bir Ninja silahına delici taş, kesici taş ya da skil hızını artırmak için soğutma taşı takmalıdır. Eğer vs. leri çok seviyorsanız, mevcut oyuncuların yarısından çoğu savaşçı olduğu için savaşçıya karşı taş kullanabilirsiniz. Benim tavsiyem, her zaman önceliği soğutma taşına verin. Diğerleri de delici, kesici ya da savaşçı taşı olsun.Bıçağa artı basmak:


Bazı bıçaklarda artı basarken saldırı hızı aniden çok artar: Örneğin kısa bıçakta, şeytan suratta ve SYH’de. Bu silahlarda, atıyorum, saldırı gücü 40-50 arasıysa, bir artı basınca 50-60 olur. Ancak 40 level ve üstü silahlarda bu artış azdır. Örneğin yine atıyorum, 40-50 iken artı basında 43-53 olur gibi. Bu bakımdan, 40 level ve üstü bıçaklarını ille de çok artılı kullanmanın bir esprisi yok. Zaten demirci bunun için sizden çok pahalı şeyler de ister, uğraşmayın. Sizler için 40 level ve üstü silahların +5 i idare edecektir, +6 ise çok iyidir. Ancak paranız bolsa ve şansınıza güveniyorsanız +7 ve üstünü deneyin (ancak yüksek artı basma şansından dolayı 40 level bıçağı için +8-9 denenebilir). SYH, Kısa Bıçak ve şeytan surat dışındaki silahlara artı basmakla uğraşacağınıza, güzel taş eklemek ya da efsunlusunu bulmak için uğraşabilirsiniz.
Edit//Hakan Alıntıdır
strike
strike
Üye
Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 17
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 25
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/06/10

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: hangi levelda hangi bıçak?? (metin2 ninja)

Mesaj tarafından VoLFuReM Bir C.tesi Tem. 03, 2010 1:49 am

Paylasim İçin SaoL

__________________
VoLFuReM
VoLFuReM
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 93
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 147
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 03/07/10
<b>Yaş</b> Yaş : 26


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
500/500  (500/500)
Aktiflik:
50000/50000  (50000/50000)
Başari Puanı:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://patlicanforum.hareketforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz