Chromatic Dragons and Metallic Dragons (Bilgi)

Aşağa gitmek

Chromatic Dragons and Metallic Dragons (Bilgi)

Mesaj tarafından dark_gamer Bir Perş. Tem. 01, 2010 10:05 am

Dragon Lance serisinin içersinde bulunur. Ve daha birçok seride de bulunur.
Dragon Lance evrenine göre Chromatic Dragons yani Kromatik (Renklide denir ) Ejderhalar kötülüğün tarafında yer alırlar. Kuzenleri Metallic Dragons lar ile sürekli ve ölümcül mücadele içersindelerdir. Krynn dünyasının en kudretli yaratıklarındandır.
5 türü vardır. Bunlar;
Black Dragon
Blue Dragon
Green Dragon
Red Dragon
White Dragon
Black Dragon

Ejderha Mızrağı evrenindeki Chromatic Dragons içersinde yer alır.
Bu Siyah Ejderhalar kuzenleri arasında en cani ve en alçak olanıdır. Su tipli ejderhadır. Boyut olarak White Dragon dan sonra en ufaktır.
Bataklıklarda ve sulak yerlerde yaşamayı severler. Kocaman mağaraları mesken ederler.
Direkt bodoslama savaşmaktan ziyade pusu kurmayı tercih ederler. Merhametsiz ve pisliklerdir.
Ağızlarından asit fışkırtırlar. Bu asit o kadar keskindirki önünde hirbirşey duramaz.

Blue Dragon

Ejderha Mızrağı evrenindeki Chromatic Dragons içersinde yer alır.
Kromatik ejderhalar arasında en kuvvetli ve en büyük 2. ejderhadır. Ve en zeki kromatik ejderhadır. Kromatikler arasında en asil olanıdır ayrıca. Hava tipli ejderhadır.
Kendisinden güçsüzlerin karnını deşmekten ziyade ayartmayı ve alay etmeyi daha çok sever. Kromatikler arasında insanlarla bağı en kuvvetli ejderhadır. En ünlü üyesi olan "Kyrnn Üzerindeki Fırtına" Skie (Khellendros) binicisi Kitiara'ya özel bir bağ ile bağlı idi. Lord Ariakan'ın kurduğu Takhisis Knights nin en favori ejderha türüdür. Kuzeni Silver Dragon ile benzer özellikleri vardır.
Fırtınalı ve soğuk dağ tepelerini mesken ederler. Çöllerdede ikamet ettiği görülmüştür. Maviler arasında diğerlerinde olmayan bir hiyerarşik düzen vardır.
Havada en sağlam dövüşen kromatik ejderhadır. Hele birde binicisi varsa çok daha tehlikeli olur. Aynı zamanda etkili bir büyü kullanıcısıdır.
Nefes silahı olarak yıldırımları kullanırlar.

Green Dragon

Ejderha Mızrağı evrenindeki Chromatic Dragons içersinde yer alır.
Kromatikler arasında 3. en büyük ve kudretli ejderhadır. Toprak tipli ejderhadır kendileri. Çok sinsi ve kurnazdırlar. Çokta iki yüzlüdür bunlar. Terse yatırmayı çok severler. Hiç inanmıcan bunlara. Susuz getirip susuz götürür bunlar. Aynı zamanda da baya zekidirler.
Kafasının tepesinde iki tane arkaya doğru uzanan boynuzları vardır.
Yüksek ağaçlı ormanları mesken etmişlerdir. Silvanesti'de yığınla vardır bunlardan. Hatta Qualinesti'de de görülmüştür. Çok bölgecidirler. Yanlışlıkla olsun olmasın bölgesine girenleri düşman adlederler.
En bilindik üyeleri Cyan Bloodbane ve Beryllinthranox tur.
Büyü konusunda en usta kromatik ejderhadır. Çok pis kandırır adamı. Silvanesti büyücü-kralı Lorac'ı sinsice kandırıp ele geçirerek Silvanesti'nin sonunu getiren ünlü Yeşil ejderha Cyan Kanfelaketinden başkası değildir.
Savaşmaktan ziyade büyüsüyle rakiplerini etkisi altına almayı tercih eder. Eğer işe yaramazsa son derece zehirli olan Klor Gazını püskürtürler.

Red Dragon

Ejderha Mızrağı evrenindeki Chromatic Dragons içersinde yer alır.
Kromatikler arasında en devasa ve en kudretli ejderhadır. Kendisi ateş tipli ejderhadır. Kanatlarının büyüklüğü bütün ejderhalar arasında en fazladır. Çok sinirli ve açgözlüdürler. Savaşmaya, öldürmeye ve yok etmeye bayılırlar. Çokta kibirlilerdir.
En fazla bilinen üyesi Kraliçe Takhisis'i bile kıskandıracak kadar güçlü olan Malystryx'tir.
Kafasının üzerinde arkaya doğru uzanan iki tane devasa ve keskin boynuzları vardır.
Volkanları mekan olarak tercih ederler. Olmadı dağlarıda mesken ederler.
Bir kırmızı ejderha savaşa girdimi onu durdurcak pek birşey yoktur. Çok ama çok tehlikelidir. Kendi tarafı içinde tehlike arzeder. Çünkü savaş ve yok etme tutkusu gözünü bürüdümü başka hiçbirşey görmez, düşüncesiz ve dengesi bir biçimde saldırır. Havada çok hızlı olmalarına rağmen biraz hantaldırlar. Bu yüzden yerde savaşmayı tercih ederler.
En favori silahları olan alev nefesiyle resmen kan kusturur ve çok geniş bir çapa sahiptir. Karşısında hiçbir şey duramaz. Devasa ve güçlü vücudunuda bir silah olarak kullanır. Arada bir bazı büyü saldırılarıda yapar.

White Dragon

Ejderha Mızrağı evrenindeki Chromatic Dragons içersinde yer alır.
Kromatikler arasında en zayıf ve en ufak ejderhalardır. Buz tipli ejderhadır kendisi. Pek zeki değildirler hatta salaktırlar. Kuşlar bile bundan daha zekidir. Konuşmayı zor becerirler. Ama bu değildirki zararsız değiller.
En fazla bilinen üyesi kanları donduran Gellidus'tur.
Soğuk hatta dondurucu soğuk olan yerleri tercih ederler. Kynn'in güney kutbu olan Buzsınırından başka yerlerde pek görünmezler.
İyi tırmanıcı ve yüzücüdürler. Buzlu sularda yüzmeye bayılırlar. Çok yükseklere uçabilirler. Uçuş hızlarıda hatırı sayılır derecede iyidir. Kendinden zayıflara kabadayılık taslamaya bayılırlar.
Buzdan mağaraları mesken edinirler.
Beyazlar kuzenleri kadar güçlü rakipler değillerdir. Ama bunları küçük görmek yapılan son hata olur.
Buzdan nefesleri önündeki her şeyi ve herkesi anında dondurur. Beyaz ejderhanın yaydığı soğuğa yalnıca ve yalnızca kendisi dayanabilir.
Daha güçlü ejderhalarla savaşmaktan kaçınırlar. Akıl fakiridirler ama yerlerini ve güçlerini bilirler.
Beyazların hafızası efsanevidir. Gerçektende konuşmakta zorlanırlar ama yumurtadan çıktıklarından itibaren herşeyi ama herşeyi hatırlarlar. Herhalde bu yüzden beyinlerinde düşünmeye yer kalmamıştır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metallic Dragons , Krynn dünyasının iyi ve kudretli ejderhalarıdır. Evil kuzenleri olan Chromatic Dragons larla benzer özelliklere sahip olmalarına rağmen kanlı bıçaklılardır. Bu metalik ejderhaların 5 türü vardır. Bunlar;
Brass dragon
Bronze dragon
Copper dragon
Silver dragon
Gold dragon


Brass Dragon

Krynn dünyasının metalik ejderhaları arasında en zayıflarıdır. Boyları yaklaşık 5 metredir. En sevecen ve en dostcanlı ejderhalardır kendileri. Kenderlere bile tahammül ederler. Konuşurda konuşurlar. Hatta ejderhaların kenderleri olarak bilinirler.
Bütün dilleri bilirler. İlk silahları düşmanlarını konuşarak baymaktır. sıcağı çok severler. Ateşe bayılırlar. Öle mal mal baktıkları olmuştur. Çölde yaşarlar.
savaşmayı hiç sevmezler, konuşarak herşeyi halledeceklerini düşünürler. Hatta tehlikede olduklarını anlarlarsa hemen tabanları yağlarlar. Hiçte gurur yapmazlar
Baktılar olmuyorsa eğer uyutucu gaz salarlar. En son silahları olarak ise alev püskürtürler.

Bronze Dragon

Krynn dünyasının 3. en kuvvetli metalik ejderhadır kendileri. 3 - 3buçuk metre civarındalardır. Suyu ve suya yakın yerlerde yaşamayı severler. Su tipli ejderhadır yani. Yaratıkları izlemeyi severler özellikle de insanları. Yardıma ihtiyacı olan birilerini gördükleri zaman hiç üşenmeden yardım ederler. Genelde bir insan şekline bürünüp çaktırmadan yardım ederler. Adalet de adalet diye tuttururlar.
İki yanağında da üçer tane boynuzları vardır. Kafasında arkaya doğru 2 tane devasa boynuzlarıda vardır.. İyi yüzücülerdir.
Savaşmayı çok severler hatta adalet sağlayacakları için kötülerle savaşmaya bayılırlar. Amma velakin öldürmekten kaçınırlar. Silah olarak ilk tercihi leş gibi kokan mide bulandırıcı bir gaz salgılamaktır. Eğer öldürmek için saldırırsa kuzenleri Blue Dragon gibi şimşek nefeslerini kullanırlar.

Copper Dragon

Bakır ejderhalar, Krynn dünyasının metalik ejderhaları arasında en zayıf 2. ejderhalardır. 3buçuk metre civarındalardır. Çok şakacılardır.* Toprak tipli ejderhadır kendileri.
Çok iyi tırmanıcı ve zıplayıcılardır. Kafalarının üzerinde arkaya doğru 2 tane kocaman boynuzları vardır. Yanaklarında da 2-3 tane küçük boynuzları vardır.
Dağlarda yaşamayı severler.
Savaşmaktan pek haz almazlar. Savaşmaktan ziyade rakibini alay ederek ve aşağılayarak bıktırmaya çalışırlar. Eğer bıktıramazlarsa yavaşlatıcı bir gaz salarlar ve hemen kaçarlar. Sinirleri tepesine çıkarsa eğer (ki çok nadir olur) black dragon gibi asit fışkırtırlar.

Silver Dragon

Krynn dünyasının metalik ejderhaları arasında 2. en güçlü ejderhalardır. 7 metre civarındalardır. Soğuk, buz tipi ejderhalardır. kuzenler White Dragon larla benzer fiziksel özelliklere sahiptirler. ama kuzenlerinin aksine çok zekidirler. Bafasının üzerinde siyah uçlu kocaman 2 tane boynuzları vardır. Keçi sakalı varmış gibi gözükür. Yüksek dağlarda, soğuk yerlerde yaşamayı severler.
Bir insan veya elfin birlikteliğine bayılırlar. Efsanevi savaşçılardır. Biniciyle birlikte mükemmel bir uyum içersinde savaşırlar. Bu nedenle Solamnic Knights ın favori ejderhalarıdırlar. Silah olarak kuzenleri beyazlar gibi dondurucu nefes kullanır. Bir diğer silah olarak ise felç edici bir gaz salgılar.

Gold Dragon

Krynn dünyasının Metalik Ejderhaları arasında en kocaman ve en güçlü ejderhadır. Hatta bütün ejderhalar arasında en kuvvetli olduğunu söyleyenlerde vardır. Hatta haklılardır. Ateş tipli ejderhadır. Hayatının çoğunu insan formunda geçirip kötüleri cezalandırır. Ejderhaların paladin i olarak adledilirler. Kafasındaki iki boynuz devasadır. Çok uzun ve keskin tırnakları vardır. Sakalları varmış gibi görünür. 7buçuk metre civarındalardır.
Gerekli olduğunu düşünmedikçe savaşa girmezler. Eğer girerlerse vay karşısındakinin haline. Kuzenleri red dragon lar gibi ateş püskürtürler. Fakat kuzenlerinden daha güçlü püskürtürler. Ha bu arada çok iyi büyü kullanıcılarıdır.


bilgiler alıntıdır daha iyi okunması için kalın ve renkli yaptım başlıkları

Saygılar ,
avatar
dark_gamer
Editör
Editör

<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 77
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 138
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 22
<b>Nerden</b> Nerden : Unutulmuş Diyarlar'dan

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Chromatic Dragons and Metallic Dragons (Bilgi)

Mesaj tarafından VoLFuReM Bir C.tesi Tem. 03, 2010 9:06 pm

Teşekkürler Alıntı Demen Daha Parlak Ypamıs Konuyu

__________________
avatar
VoLFuReM
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 93
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 147
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 03/07/10
<b>Yaş</b> Yaş : 26


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
500/500  (500/500)
Aktiflik:
50000/50000  (50000/50000)
Başari Puanı:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://patlicanforum.hareketforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz