Forum Kuralları

Aşağa gitmek

Forum Kuralları

Mesaj tarafından Zero Bir Cuma Haz. 25, 2010 11:51 pm

Forum Kuralları

1. Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, din, dil, ırk ayrımı yapan ve hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. Kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, politika ve din içerikli mesajlar yazamazsınız.

2. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzen" butonunu kullanmalısınız.

3. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

4. Forumda aktif bir üyeliğiniz varken başka üyelikler alamazsınız, kullanamazsınız.

5. Kişiye özel başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj göndermelisiniz.

6. Rütbenizi artttırmak amacıyla gereksiz mesajlar yazamazsınız. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

7. "+1" şeklindeki mesajlar da gereksiz olarak değerlendirilecektir. Forumlarımız anket değil, bilgi paylaşım ortamıdır. Bu tür mesajlar konuya herhangi bir katkı sağlamamakta, sadece veritabanımızda yer kaplamaktadır.

8. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, smiley gibi eklentiler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

9. Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız.

10. Forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız ve başkalarını forum kurallarını ihlâl etmekle suçlayan (post kasma gibi) mesajlar yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmaktadır. Bir mesajın forum kurallarını ihlâl ettiğini düşünüyorsanız o mesajı bir admine özel mesaj ile bildirin.

11. Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız.

12. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

13. Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

14. Admin, Moderatör ve Editör'lere, görevleri dahilinde konularda -onların fikirlerine katılmasanız bile- görüşlerine ve kendilerine kesinlikle saygılı olmalısınız.

15. Kurallara aykırı öğeler içeren avatar ve imzalar kullanamaz, reklam yapamazsınız. Sayfa yapılarını bozacak kadar aşırı boyutlarda resim(ler) ekleyemezsiniz.

16. Mesajlarınızda gereksiz spoiler opsiyonunu kullandığınız taktirde uyarı alıcaksınız. Bu kural ihlalini devam ettirdiğinizde ise, siteden uzaklaştırılırsınız.

17. Editör veya bölüm moderatörü olarak, tek yaptığınız yetkinizi gereksiz yere kullanmak, yapmanız gerekeni yapmadan elinizdeki yetkileri kullanıp sonra ayrılmak olursa, yetkinizi sömürdüğünüz farzedilecektir.Güven veren bir üye olmanın yanında güvensizlik veren bir üye olmanın da getirileri vardır, yukarıda belirtilen davranışlarda bulunan yetkililer uyarı alacak, gerekirse uzaklaştırılacaklardır.Forumumuz ego tatmini mekanı değildir.


Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde yöneticiler tarafından uyarılır, gerekirse uzaklaştırılırsınız.

Forumlara mesaj gönderdiğinizde yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
avatar
Zero
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 30
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 177
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 331
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 20
<b>Nerden</b> Nerden : nereye


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz