Death Note

Aşağa gitmek

Death Note

Mesaj tarafından Zero Bir Cuma Haz. 25, 2010 8:38 pm

Anime'yi henüz izlemeyenler ancak izleyecek olanlar yada ileriki bölümleri izlemeyenler için AŞIRI SPOILER bulundurmaktadır.


Adı: Death Note - Ölüm Defteri (1. Ölüm, ölmek, hayatı sona eren 2. birşey yazılan kağıt, defter , 3. Ölüm kitabı, ölüm defteri)
Tür: Piskolojik Gerilim, Psikolojik Korku, Fantastik, Yetişkinsel Korku, Polisiye
Yapım Yeri: Japonya
Yapımcı: Shonen Jump, MadHouse Studios
Yapım Yılı: Manga (2003 - 2006), Anime (2004 - 2007(Sona Erdi))
Manga Toplam Volüm: 12
Anime Toplam Bölümü: 37
Türü: Anime, Manga, Film

Not: Volüm ve bölüm aynı şeyler değillerdir. Birisi tekildir diğeri çoğunluğu kapsar.

Death Note Nedir?

2003 yılında ilk kez Shonen Jump'da yayınlanmaya başlamış bir mangadır. 2006'da en iyi manga ödülünü almıştır. Mangasından sonra 37 bölümlük anime serisi çekilmiştir. Yazarı, Tsugumi Ooba çizeri, Takeshi Obata'dır. Animenin yapımcılığını harika bir anime stüdyosu olan MadHouse yapmıştır. Yoshihisa Hirano ve Hideki Taniuchi tarafından hazırlanmış toplam 30 şarkılık bir Soundtrack albümü vardır.

Death Note'ın bazı sloganları:

I have dreams no one could have (Kimsenin sahip olmadığı hayallerim var)

What's up people? ( Naber millet?)

New World(Yeni Dünya) (Ayrıca animenin son bölümünün ismi)


Death Note Hikaye Bilgileri:

Ryuk isimli Shinigami'ler dünyasının en eğlenceli Shinigami'si bir gün oradaki herşeyden çok sıkılır. Ordaki, Shinigami'lerin tüm yaptıkları zaman geçirmek için kumar oynamaktır. Ryuk insan dünyasında daha çok eğlence olduğunu düşündüğü için sahip olduğu iki ölüm defterinden(Death Note) birini dünyaya kasıtlı olarak atar. Defteri 17 yaşındaki bir lise öğrencisi olan Light(Raito) Yagami bulur. Defter de ayrıca ''how to use'' yani nasıl kullanılacağına dair ön ve arka kısımlarında açıklamalar vardır. Defter herhangi bir insanı, kim olursa olsun öldürebilecek güce sahiptir. Light en başta buna inanmaz. Test etmek ister. Tv'de gördüğü bir rehin alma krizindeki şüphelinin adını deftere yazar. 40 saniye sonra şüpheli kalp krizinden ölür! Ancak, Light'ın hala bazı şüpheleri vardır. Tesadüf olabileceğini kafasından atamamaktadır. Bir deneme daha yapar. Ardından Death Note'un gücünün gerçek olduğunu görür ve kafasında o an bir fikir belirir. Dünyadaki tüm kötü ve suçluları öldürmek! Bu amacıyla en başta Japonya'yı kötülükten temizlemeye başlar. Birisini öldürmesi için kurbanının sadece yüzünü görmesi ve ismini bilmesi yeterlidir(soyadıyla beraber). Yaptıkları dünyada olay olur bir süre sonra ''Kira'' ismiyle tanınır. Kira, Japonca bir kelimedir. İngilizce'si ''Killer'', Türkçesi ''Katil''dir. Birisini öldürmesi için orda olması gerekmediği için kimse onun kim olduğunu ve bunu nasıl yaptığını bilmemektedir. Zamanla, Light'ın fikir tarzını taşıyan bazı insanlar Kira'dan cesaret alarak bu fikirlerini açığa çıkarırlar ve Kira hakkında web siteleri, fan kulüpleri kurmaya başlarlar. Dünya 2007 yılından itibaren yavaş yavaş Kira'cılar ve Anti-Kira'cılar olarak ikiye ayrılmıştır. Bu durum karşısında elleri kolları bağlı kalan birleşmiş milletler bir araya toplanır. Yapacak hiçbir şey bulamazlar. Son ve tek çarelerine başvururlar. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dedektifi olan efsane ''L''i göreve çağırmak. Ancak L zaten araştırmaya başlamıştır bile. Görevi kabul eder ve bunun sonunda olağanüstü animemiz genel itibariyle ''başlar''.

Death Note Live Action

Death Note'un sadece çok özel konulara sahip olan animelere yapılan 2 filmi vardır. Bunlar anime filmi değil gerçek kişilerin oynadığı filmlerdir. Death Note'un ilk filmi ana hikayeyinin üzerinden kısaca bir geçmektedir, detayları atlayarak. Ancak 2 filmide pek başarılı değildir genel olarak Death Note hayranlarınca. Ayrıca 9 Şubat 2008'de yayınlanacak olan, Death Note'un 3 filmi ''Death Note: L - Change The World''in geleceği Warner Bros. tarafından duyurulmuştur. Filmin konusunu hakkında kesin bir bilgi olmasada L'in en önemli davalarına özellikle BB'yle olan hikayesine(BB, Death Note'ın en klas ve piskopat karakterlerinden biridir ancak bizim izlediğimiz animede görünmemiştir. Death Note'un tek bölümlük bir hikayesi olan ''Death Note: Another Note''da değinilmiştir) değinileceği söylenmektedir ve hikayenin de zaten Death Note: The BB Case isimli hikayeden yola çıkarak hazırlanacağı söylenmektedir. BB'nin hakkında bilinenler ise 3. jenerasyon L olduğudur. Ancak ayrıca bir seri katildir. 2004'de Kira tarafından öldürülmüştür.

Artıları - Eksileri:

Eksileri:

- Aşırı bağımlılık yapar
- İnsana tatlı ve elma yeme isteği verir
- ''Lan keşke benim de böyle bir defterim olsaydı'' tarzı bir düşünce oluşturur
- Dikkatli izlenmezse ve ucu kaçırılırsa bölümlerinden hiçbirşey anlaşılmaz, çünkü her bölüm birbiriyle bağlantılıdır
- Anlaşılmadığı zaman dönüp tekrar izlenmesi gereklidir

- İnsanı çok duygulandırabilir ve korkutabilir

- 19 ve 37. bölüm aralarında kullanılan giriş ve çıkış müzikleri J-Heavy Metal'dir. Bu bir eksi değildir ancak sözleri çok gariptir

Artıları:

- Aşırı Bağımlılık Yapar
- İnsana tatlı ve elma yeme isteği verir
- L
- Light
- Ryuk
- Mello
- Near
- BB
- Amane
- Düşünce gücünü geliştirir
- Harika bir işleyişe, kurguya ve genel yapıya sahiptir
- Fazlaca aşmış bir satranç oyunu izler hissi verir
- Vesaire vesaire. Artıları dolu.

eden Death Note?

- Harika bir kurgu
- Harika bir konu
- Harika bir ilerleyiş
- Harika düşünce sahneleri
- Harika ''Color'' sahneleri (Bu durumda zaman durur ve böyle bir anda L, Near yada Light düşünür. L'in rengi mavi, Light'ın kırmızı, Near'inki ise yeşildir
- Kurgu, konu ve ilerleyişin inanılmaz bir şekilde harmanlandığı harika ötesi bir genel hikaye
- Efsane rütbesine yakışır bir animeye en uygun sonlardan biri


Death Note Mantığı:

- İnsanların yapabileceklerinin bir sınırı olmadığı
- En beklenilmeyen insanlardan bile korkunç şeylerin beklenebileceği
- Sadece bir deftere sahip birinin dünyayı kontrol edebileceği
- Aşkın bir sınırı olmadığı ve aşık birinin herşeyi yapabileceği
- Herkesin bir şüpheli olarak görülebileceği


Medya'da Death Note:

- Death Note'un ''Death Note: Kira's Game'' isimli bir oyunu vardır.
- Pokémon'la bilikte, Youtube'un videolarının koyulmasına izin vermediği nadir animelerdendir(Diğerlerinde kafalarına göre siliyorlar zaten)
- Belçika'da bir Caucasian(bir tür insan ırkı)'ın kalıntılarının yanında bulunan ''Ben Kira'yım...'' ve bu şekilde devam eden yazılı bir defter bulunmuştur
- Çin'de Manga'sının ve oyununun yayını yasaklanmıştır. Pek çok öğrencinin defterinin üstüne ailesinin ve öğretmenlerinin isimlerini yazmasından dolayı(Manyak la bunlar )
- Amerika'daki bir askeri okuldaki öğretmenlerden biri, Death Note'a benzeyen bir defterin içine bazı öğrencilerinin ismini yazdığı için gözaltına alınmıştır


Death Note Anime Bölümlerinin Listesi:

01 - Rebirth (Light'ın, Death Note'u buluşu)
02 - Confrontation (L'in soruşturmayı kontrol altına alması)
03 - Dealings (Ryuk'un, Light'la olan bazı konuşmaları ve ona yaptığı ''Shinigami Gözleri'' teklifi)
04 - Pursuit (Light'ın amacının neredeyse tamamen su yüzüne çıkışı)
05 - Tactics (Light'ın, Raye Penber'ı kullanarak Japonya'daki FBI'ı yoketmesi. Bay Yagami'nin ''Kira Soruşturması''nın başına getirilmesi)
06 - Unraveling (Soruşturma ekibinin L ile yüz yüze görüşmesi(ve ilk görüştürklerinde hafiften dumur oluşları ))
07 - Overcast (Light'ın, Naomi Misora ile karşılaşması ve Light'ın, Kira olduğunu ortaya çıkarabilecek tek kişi olduğu için onu ortadan kaldırmaya çalışması)
08 - Glare (L'in planlarının içine Yagami ailesinin girmesi ve Light'ın zeka örnekleri)
09 - Encounter (L ve Light'ın yüz yüze ilk karşılaşmaları)
10 - Doubt (L ve Light'ın yavaş yavaş birbirlerini tanımaları)
11 - Assault (2. Kira'nın ortaya çıkışı)
12 - Love (L'in, Light'ı ''Kira Soruşturması'' ekibine dahil edişi)
13 - Confession (Misa'nın, Light'ın, Kira olduğunu öğrenmesi)
14 - Friends (Light'ın, L'i yoketmek için Misa ve Rem'i kullanmaya çalışması)
15 - Gamble (L'in, Misa'yı 2.kira olduğu için tutuklaması, Misa'nın, Light'a olan aşkı için onu hayatı pahasına koruması)
16 - Decision (Rem'in rica ve tehdit karışımı isteği sonucunda, Light'ın, Misa'yı kurtarmak için yaptığı akılalmaz planı başlatması)
17 - Execution( Light ve Misa'nın gözaltında tutuluşları ve Light'ın planıın işe yaraması)
18 - Comrade (L ve Light'ın Yotsuba Grubu'nu araştırmaları)
19 - Matsuda (Matsuda'nın, Yotsuba'yı araştırmak için girdiği risk sonucunda Misa ve Matsuda'nın hayatlarının tehlikeye girişi)
20 - Makeshift ( Soruşturma ekibinin, Kira'nın, Yotsuba'nın hissedarlarının biri olduğuna dair şüpheleri)
21 - Activity ( Misa'nın, Rem'le yeniden bağlantı kurması ancak hafızası yokolduğu için onu tanıyamayışı. Rem'in ona Yotsuba'daki Kira'nın kim olduğunu göstermesi)
22 - Guidance (Yotsuba'daki Kira'nın kimliğinin ortaya çıkışı ve yakın takibe alınışı)
23 - Frenzy ( Higuchi'nin, Kira olmak suçundan yakalanışı ve L'in, Death Note'un sırlarını öğrenmesi(yada yeni öğreniyormuş gibi yapması )
24 - Revival (Light'ın ölüm defterini tekrar eline geçirmesi ve tüm hafızasının geri gelmesi. Polise birşey söylememsi için Higuchi'yi öldürmesi)
25 - Silence (Light'ın, Rem'i inanılmaz bir kumpasa getirerek L'i öldürmeye zorlaması ve planını işe yaraması. Rem'in kendini feda edişi(ölümü) ve L'in ölümü)
26 - Reincarnation (Light'ın en büyük duşmanın yoldan çekilişiyle ''Mükemmel Dünya''yı hazırlamaya çalışmasının devam edişi)
27 - Abduction ( L'in ölümünden 5 yıl sonra 2012 yılında Light'ın yoluna Near ve Mello'nun çıkışı)
28 - Impatiance (Near'ın 2. jenerasyon L olan Light'la bağlantı kurması)
29 - Father ( Bay Yagami'nin kızını kurtarmaya çalışması, ölüm defterinin Mello'nun eline geçişi, Bay Yagami'nin ölümü)
30 - Justice (Mello'dan aldığı bilgiler sayesinde Near'ın Light'ı araştırmaya başlaması)
31 - Transfer (Near ve Light'ın birbirlerine karşı olan savaşlarının resmen başlayışı)
32 - Selection (Mikami'nin ortaya çıkışı ve Kira'nın yeni sözcüsünü seçişi ayrıca kendini Kira gibi göstermesi)
33 - Ridicule (Near'ın, Amerika'dan, Japonya'ya gelişi ve grubunun Mikami'yi araştırmaya başlması)
34 - Vigilance (Aizawa'nın, Light'dan şüphelenmesi ancak onun Kira olmadığına inandığı için ve bunu doğrulamak istediğininden dolayı, Near ve grubu, SPK ile bağlantıya geçişi)
35 - Murderous Intent (Mello'nun, Takada'yı kaçırışı. Takada ve Mello'nun ölümleri)
36 - 1/28 (Herşeyin hazırlanışı. Herkesin planlarının tamamlanması. Son oyunun başlangıcı)
37 - New World (Light ve Near'ın yüzyüze karşılaşmaları. Light'ın planlarının Giovanni ve Near tarafından boşa çıkarılması, Mikami'nin ölümü, Ryuk'un, Light'a ilk karşılaştıklarında söylediği şeyi gerçekleştirmesi, savaşın sona ermesi. Near'ın kazanışı)


Death Note'un Kullanımı:

(İzleyenler bilir, birkaç bölüm haricinde tüm bölümlerde ,bölümün yarısında Death Note'un nasıl kullanılacağına ve kurallarına dair bilgiler vardı. Şimdi onlara bir bakalım.)

- İsmi yazılan kim olursa olsun ölür
- Eğer ölümün detayları aktarılmamışsa, ölecek olan kişi kalp krizinden ölür
- Öldürülecek olan kişinin yüzü ve ad-soyadı bilinmelidir
- Death Note'a adı yazılan kişiyle aynı ada sahip kişiler, Death Note'un gücünden etkilenmez
- Eğer ölüm nedeni, ölecek kişinin adını yazdıktan sonraki 40 saniye içinde yazılırsa bu olay meydana gelir.
- Ölüm nedeni yazıldıktan sonra, ölümün detayları sonraki 6 dakika 40 saniye içinde yazılmalıdır.
- Defter eğer insan dünyasına düşerse, o artık insanların tekelindedir
- Defterin sahibi defterin gerçek sahibinin görüntüsünü ve sesini tanıyabilir.
- Defteri kullanan bir insan ne cennete, ne de cehenneme gidebilir. Hiçliğe karışır.
- Deftere dokunan bir insan, defterin gerçek sahibinin sesini ve görüntüsünü, defterin sahibi olmasa bile tanıyabilir.
- Deftere sahip olan bir insan ölene kadar defterin gerçek sahibi, Shinigami ile birlikte yaşamalıdır.
- Eğer bir insan defteri kullanırsa, defterin sahibi olan Shinigami en geç 39 gün içinde bu insana görünür.
- Shinigami'ler, yani defterlerin gerçek sahipleri, prensip olarak bu defteri kullanan insanlara hiçbir şekilde yardım edecek veya onu önleyecek bir şey yapmamalıdırlar.(Tabi, Rem yapıyordu o ayrı mesele )
- Bir Shinigami, defteri kullanan bir insana defterin kullanımı veya defterin kuralları hakkında bir açıklama yapma zorunluluğu yoktur.
- Bir Shinigami deftere insanların ismini yazarak yaşam sürelerini uzatabilir. Ancak bir insanın böyle bir gücü yoktur.
- Bir insan defteri kullanarak kendi yaşam süresini kısaltabilir.
- Defterin sahipliğini kazanmış bir insan, bir Shinigami'yle anlaşma yaparak yaşam süresinin yarısını ücret olarak verebilir ve kendi gözlerini Shinigami gözlerine çevirebilir. Bu sayede, Shinigami gözlerine sahip insan kendisi ve başka ölüm defteri sahipleri hariç tüm insanların ismini ve onların yaşam sürelerini görebilir.
- Bir Shinigami kalbinden bile bıçaklansa veya bir silah ile başından bile vurulsa öldürülemez. Fakat, bir Shinigami'yi öldürmenin yolları mevcuttur ve bu yollar çoğu Shinigami'ler tarafından bile bilinmemektedir.
- Ölümün detayları eğer o insan için fiziksel olarak mümkün olamaz veya mantıklı bir şekilde açıklanılamaz bir şekilde girildiyse, yazılanlar gözardı edilerek kişi basitçe kalp krizinden ölür.
- Defterden koparılan bir sayfa, hatta yırtılan bir ucu bile defterin tüm etkilerine sahiptir.
- Deftere doğrudan yazıldığı ve yazılar okunaklı olduğu sürece deftere herhangi bir edevatla yazılabilir (kozmetik ürünleri, kan vb.).
- Defterin gerçek sahipleri olan Shinigami'ler bile bu gizemli ve çok güçlü defter hakkında çok bilgiye sahip değillerdir.
- Ölüm nedeni, isim kısmını boş bırakarak da girilebilir. Boşluğa isim yazılması için insan takvimine göre 19 gün süre verilmiştir. İsmin, ölüm nedeninin önüne yazılmasına dikkat edilmelidir.
- Defterin sahipliği sizde olmasa bile boşluğa girilen isim aynı etkiyi doğurur. Bu durumda defteri kullanmış biri konumuna geçersiniz ve cennete veya cehenneme değil hiçliğe karışırsınız öldüğünüzde
- Defter 780 günden az yaşamış insanlara etki etmez.
- Eğer kurbanın ismi 4 kere yanlış yazılırsa kurban ölmez.
- "İntihar" geçerli bir ölüm sebebidir. Basitçe, tüm insanların intihar etme olasılığı vardır. "Düşünülmesi güç" bir şey değildir.
- Eğer ölüm sebebi intihar veya kaza ise, fakat bu sebep başkalarının da ölümüne yol açacak cinsten ise kişi sadece kalp krizinden ölür.
- Kişinin ismi, ölüm nedeni ve detayları girildikten sonra zaman ve detaylar 6 dakika 40 saniye içinde istenildiği kadar değiştirilebilir. Ama elbette bu ancak kişi ölmeden önce mümkün olabilir.
- Zaman ve detaylar değiştirilmek istendiğinde, bu bilgilerin üstüne iki kez düz çizgi çekilmesi yeterli olur.
- Yukarıda görüldüğü gibi ölüm zamanı ve detayları değiştirilebilir fakat kurbanın ismi bir kere yazıldıktan sonra ölümüne asla engel olunamaz.(Eceli gelmiş len nasıl engel olacan? )
- Eğer defteri kaybederseniz ve 490 gün içerisinde defteri tekrar geri alamazsanız defterin sahipliğini kaybedersiniz.
- Bir kere defterin sahipliğini kaybettikten sonra, defter ile ilgili tüm anılar ve Shinigami gözünün gücü silinir. Aynı zamanda, kalan hayat sürenizin yarısı geri gelmez.
- Defterin sahipliğini kaybetmeden defter başka birine ödünç verilebilir. Hatta defteri başka birine vermek üzere birine vermek de olanaklıdır.
- Defteri ödünç alan birisi Shinigami tarafından takip edilmez. Shinigami defterin sahibinin yanında kalır. Ayrıca, defteri ödünç alan insan bir insan Shinigami ile göz takasını gerçekleştiremez.
- Eğer defter birine ödünç verildiğinde defterin sahibi ölürse, sahiplik ödünç verilen insana geçer.
- Eğer defter çalınırsa ve defterin sahibi hırsız tarafından öldürülürse, defterin sahipliği hırsıza geçer.
- Eğer aynı isim birden fazla deftere yazılırsa, isim ilk önce hangi deftere yazılmışsa o etki görür.
- Eğer aynı isim birden fazla deftere 0.06 saniye veya daha az bir farkla yazıldıysa kişi ölmez.
- Bir Shinigami mutlaka bir deftere sahip olmalıdır. Bu defteri kimseye verilemez. Ancak ikinci bir deftere sahiplerse verebilirler.
- Shinigami'ler arasında defter takası sorun yaratmaz.
- Eğer Shinigami defteri bir insanı kurtarmak amacıyla başka birini öldürmek için kullanırsa, Shinigami ölür(Bu bilinen tek Shinigami'lerin ölme yoludur) ve Shinigami'nin kalan yaşam süresi kurtarılan insana geçer.
- Ölen Shinigami hiçliğe karışır ve toz olur, fakat defteri kalır. Bu defterin sahipliği genelde ona dokunan ilk Shinigami'ye geçer, fakat bu defterin Baş Shinigami'ye geri götürüldüğüne inanılır.
- Bir Shinigami, insanlara onların yaşam süresini söyleyemez. Bu kural, insanların dünyasında karışıklığı önlemek için konulmuştur. Ayrıca, Tanrı'nın koyduğu bir kural olduğu için, söyleyen(söylemezler ama) Shinigami yokolma tehlikesine girer..
- Eğer bir Shinigami, bir insana defter verdiyse, ardından Shinigami ölürse verdiği defter veya öldükten sonra bıraktığı defter etkisini yitirmez.
- Shinigami gözlerine sahip olan bir insan, başka birinin ismini ve yaşam süresini görmesi için yaklaşık olarak kişinin suratının en azından yarısını görmesi gerekir. Yine de, yüzün ne kadarının görülmesi gerektiği tam olarak belirli değildir ve araştırılması gerekir.
- İsimler ve yaşam süreleri doğrudan kişinin yüzüne bakarak görülebileceği gibi televizyondan, bilgisayardan veya fotoğraflardan da görülebilir. Bu bilgiler, ne kadar detaylı çizilmiş olursa olsun, elle çizilmiş resimlerden görülemez.
- Shinigami gözlerine sahip olan biri insan ölçüsüyle 3.6 değerinden büyük bir görme yeteneği kazanır.
- Defterin sahipliğini kaybeden bir insanın defterle ilgili anıları silinir. Bu, o insanın defteri ele geçirmesi ve defterin sahipliğini kazanması arasındaki anıların tamamının silinmesi demek değildir; silinen anılar sadece defterle ilgili olanlardır.
- Defterin sahipliğini kaybeden bir insan bir şekilde deftere tekrar dokunursa bütün anıları geri gelir. Fakat defterle etkileşimini kestiği anda tüm anıları tekrar silinir.
- Eğer bu kişi defterin sahipliğini tekrar ele geçirirse bütün anıları tekrar geri gelir ve defterle etkileşimini kesse bile anıları silinmez.
- Eğer bir insan birden fazla deftere sahipse ve bu defterlerden birinin sahipliğini kaybederse bu defterin orijinal sahibi olan Shinigami gider, fakat anıları silinmez çünkü hala başka bir defterin veya defterlerin sahipliğine sahiptir.
- Bir Shinigami nedensiz bir şekilde insan dünyasında bulunamaz. Bilinen nedenlerden birkaçı;
1) Shinigami'nin bir insana defter vermesi
2) Defter vermek amacıyla bir insan araması -ki bu arama en fazla 82 saat sürebilir-
3) Yaşamını uzatmak amacıyla öldürecek insanlar araması -ki bu arama da 82 saatten uzun süremez- şeklindedir.
- Defter bir Shinigami tarafından 6 yaşının altında bir çocuğa verilmemelidir.
- Fakat eğer defter insanların dünyasına düşerse, herhangi yaştaki bir insan ona sahip olabilir. Çünkü defter artık insanların dünyasının malıdır.
- Eğer ölüm nedeni olarak "kaza" yazılırsa kurban doğal bir kazadan ölür.
- Eğer ölüm nedeni olarak "hastalık" yazılırsa, hastalığın ismi ve zaman girilirse hastalığın etki etmesi için hastalığa göre ekstra bir zaman beklenmesi gerekir. Eğer verilen zaman çok darsa kurban kalp krizinden ölür.
- Eğer ölüm nedeni olarak "hastalık" yazılırsa fakat hastalığın ismi girilmeden zaman girilirse kurbanda o yörede çok bilinen bir hastalık görülür. Fakat defter en fazla 23 gün etki edebilir ve 23 günün sonunda kurban ölür. Buna 23 gün kuralı denir.
- Eğer ölüm nedeni olarak "hastalık" yazılırsa, hastalığın ismi girilirse fakat zaman girilmezse kurbanın ölümü 23 günden uzun sürebilir.
- 124 yaşından büyük insanlar defterden etkilenmezler.
- Yaşam süresi 12 dakikadan az kalmış insanlar defterden etkilenmezler.
- Shinigami'nin gözlerine sahip olan bir insan, diğer insanların yaşam süresini ölüm tanrısı dünyasının ölçülerine göre görür ama bu gözlerin bir özelliği olarak kişi kendi aklında bu ölçüleri dünyaya uyarlayabilir.
- Defterin sayfaları asla bitmez.
- Eğer bir insanın birden fazla deftere sahipliği varsa ve kurbanın ismini bir deftere, diğer detayları diğer deftere yazarsa defterler etki eder. Sıralama önemli değildir, yani ilk önce detaylar da girilebilir.
- Aynı şekilde eğer birer deftere sahip iki insandan biri defterine ismi, diğeri de detayları yazarsa defterler yine etki eder.
- Eğer bir insan defterin sahipliğini kaybederse Shinigami'nin sesini ve görüntüsünü hatırlayamaz. Fakat defter sahipliği olan başka biri o kişiye defterini dokundurursa hem bu insanın Shinigami'sini, hem de kendi Shinigami'nin seslerini ve görüntülerini hatırlar. Fakat bu insan kendi Shinigami'sini göremez.
- Sadece kendi ölüm tanrısı defterin sahibini öldürebilir. Defter sahibini ne başka bir defterin sahibi, ne de başka bir ölüm tanrısı öldürebilir.
- Eğer defterin sahibi kurbanın ismini dört kere yanlışlıkla yanlış yazarsa bu kişi ebediyen herhangi bir defter tarafından öldürülmekten kurtulur.
- Eğer defterin sahibi kurbanın ismini dört kere bilerek yanlış yazarsa, defterin sahibi ölür. Fakat kurban herhangi bir defter tarafından öldürülmekten kurtulamaz.


Karakterler
Adı: Raito(Light) Yagami
Takma Adı: Kira(Killer), Second Jeneration L(İkinci jenerasyon L)
Yaş: 17(Başlangıc) 24(Ölüm) (Anime)
Boy: 1.79
Kilo: 54

Serimizin ana karakteri Light, çevresinde kibar ve sakin biri olarak görünse de gerçek için egoist, kibirli ve kötü kalpli biridir. Tüm bu duygularının tam olarak su yüzüne çıkışı Ölüm Defteri'nin gücünü öğrendiğinde olmuştur. Light'ın amacı dünyadaki tüm kötülükleri silip yeni ve güzel bir dünya kurmaktır. Light'ın bu mantığının biraz benzerine Shaman King'in ana karakterlerinden biri olan Zeke Asakura sahiptir. Light bu amacı doğrultusunda tüm kötülüğün kaynağına inmek yerine su üstündeki problemleri gidermeyi seçmişmiştir zekasına ters birşey olsada. Bu amaçla dünya üzerindeki tüm suçluları öldürmeye karar vermiştir. 8 yıl boyunca bu amacını sürdürmüştür. Light bu amacını gerçekleştirirken ''Kira'' takma adıyla tanınmıştır. Kira'nın ingilizce anlamı Killer yani katildir. Eylemlerine başladığı andan ölmesine kadar hakkında pek çok lehine ve alehine eylemler gerçekleşmiş, web siteleri kurulmuştur. Bunlar sadece Light'ın daha fazla kibirlenmesine neden olmuştur.

Light çok zekidir. Okulundaki en iyi öğrencidir. Ancak zekasının asıl yüzü Ölüm Defteri'ni bulduğu zaman ortaya çıkmıştır. L'le oynadıkları aşırı ileriye giden satranç oyunu en sonunda Light'ın yenilgisiyle son bulmuştur. Ancak, Light'ın düşünceleri ve hazırladığı planlar onun ne kadar akıllı olduğunu ortaya koyar. Light ayrıca kendinden başkasını fazla takmayan biridir. Amane gibi Light'ın kendisini öldürecek kadar seven birini bile öldürmeyi düşünmüştür. Yoluna çıkan neredeyse herkesin hayatına son vermiştir L'de dahil. L'in ölümünden sonra onun isteği doğrultusunda Light ''Kira Soruşturması''nın lideri haline gelmiştir. Bu onun yararına olup aynı zamanda sonunu getirmiştir. Bununla birlikte Light'ın çok şanslı olduğu da gözden kaçmaz. Ölüm Defteri'ni buluşu, babasının polis şefi olmasından dolayı tüm suçlu dosyalarına kolayca erişmesi, zekası, onun için herşeyi yapmaya hazır olan birine sahip olması. L böyle bir şansa sahip olsaydı muhtemelen Light 8. bölümde paçayı kaptırmıştı Very Happy .Adı: Lawliet
Takma Adı: L
Yaş: 21(Başlangıç) - 25(Ölüm) (Anime)
Boy: 1.79
Kilo: 50

Efsane bir dedektif olan L. Kira soruşturmasının başına birleşmiş milletler tarafından getirilir. Ancak, Amerika'nın Kira'ya teslim olmasından sonra görevden alınsada ekibi ve o Kira'nın peşini bırakmaz. L'in geçmişine ait fazla bir bilgi yoktur. İngiltere'de gençler tenis şampiyonu olmuştur. Watari'nin öz oğlu gibidir. Light'la oynadıkları inanılmaz oyun fazla aşmıştır, dünyadaki en büyük ve iyi L haricindeki diğer iki dedektifde L'dir(Farklı isimler kullanarak). L ve Light'ın mantıkları, düşünce yapıları ve tarzları birbirlerine benzediği için ikiside birbirlerini çok zorlamışlardır. Ancak adalet ve yargı düşünceleri tamamen tersdir. Anime ve mangada L, Light'ın tuzağına düşerek Rem tarafından hayatı pahasına öldürülmüştür. Light'ın ölümü sırasına L onun karşısında görünmüştür ve öğrencilerinin onu altetmesin den gurur duymuştur. Ancak filmde ise L'i görünürde Rem öldürmüştür, ancak öyle değildir. L kendi hayat uzunluğunu feda ederek Misa'nın ölüm defterine kendi ismini ve 23 gün sonra kalp krizinden öleceğini yazmıştır, ayrıca sonradan defteri sahtesiyle değiştirmiştir.(Near'ın anime ve mangada yaptığı gibi) Bu sayede Light'ı yakalayabilmiştir. Rem onun ismini kendi defterine yazmıştır ancak L daha önce hareket ettiği için ilk yazılan defterdekiler gerçekleşmiştir ancak Rem kendi ömrünü uzatmak yerine Misa'yı kurtarmak için deftere L'in adını yazdığı için yokolmuş ve hiçliğe karışmıştır. Light'ı bu şekilde kendisinin öldüğüne inandırarak yakalamıştır. Light'ın ölümünden ve deftere ismini yazdıktan 23 gün sonra satranç oynar ve çikolata yerken bir süre Bay Yagami ile konuşmuştur, ona doğduğundan beri ailesi olmadığını ve Kira'yı araştırdıkları zaman içerisinde Bay Yagami'yi babası gibi gördüğünü söylemiştir. Bir süre sonra yanında Watari'nin resmiyle(Ki bu L'in filmdeki tek hatasıydı Rem'in, Watari'nin isminide deftere yazacağını tahmin edememişti) birlikte huzurlu bir şekilde ölmüştür.

Manga'da, L sadece tatlı şeyler yediğini belirtmiştir. Ancak ilk filminin sonunda L, Light'ın karşısında patates cipsi yemektedir. L sadece çömelerek oturur. Normal şekilde oturmanın düşünce gücünü %40 azalttığını düşünür. Sırf tatlı şeyler yemesine rağmen tüm bu kalorileri beyninin çalışmasına harcadığı için kilo almamaktadır. L'in en başından beri bir Death Note ve Shinigami'ye sahip olup olmadığı ise bir muammadır. Bunun bir nedenide Amane'yi ilk gördüğünde çok şaşırması ancak onun zaten ünlü bir model ve idol olduğu için bu kimsenin dikkatini fazla çekmemiştir.

Anime ve mangada ise L'in iki öğrencisi olan Mello ve Near ise Light'ı yakalayan yegane kişilerdir.
En sevdiğim karakterdir Very Happy
Adı: Shinigami Ryuk
Yaş: Bilinmiyor
Boy: 1.90 civarı
Kilo: Bilinmiyor

İlk karşımıza çıkan Shinigami ve belkide gelmiş geçmiş en komik anime&manga karakterlerinden biridir Ryuk. Sıkılmaktan nefret eder. Bu yüzden Shingami dünyasında oturmaktan sıkıldığı için sahip olduğu iki defterden birini insan dünyasına düşürür. Onu şans eseri Light bulur. Light, Ryuk'a ''Neden ben seçildim?'' diye sorduğunda Ryuk ona bu seçilme değil ben attım, sen buldun demiştir. Anime'nin sonunda Ryuk, Light'ın adını defterine yazarak ona ilk karşılaştıklarında söylediği söz olan ''Emin ol Light. Öleceğin zaman senin ismini deftere yazacak olan kişi ben olacağım'' sözü hatırlatarak onu öldürmüştür. Ryuk , Light'ın Shinigami'si olmasına rağmen taraf tutmamaktadır Rem'in aksine. Sadece olanları izlemekte ve eğlenmekdedir. Ancak elma karşılığında Light'a bazı iyilikler yapmıştır.

Ryuk elma yemeği ve video oyunlarını çok sever. Elma yemeği ''İnsanlar için sigara neyse bir Shinigami içinde elma odur'' sözüyle özetlemiştir. Anime, Manga ve Filmde herşey bittiğinde ise Shinigami dünyasına geri dönmüştür.
Adı: Amane Misa
Takma Adı: Misa-Misa, Second Kira(İkinci Kira)
Yaş: 16(Başlangıç) 24(Bitiş) (Anime)
Boy: 1.52
Kilo: 36

Light'ı en çok seven kişi. Misa, ikinci kra olarakda tanımlanabilir. Yaşına göre oldukça hiperaktif ve çocuksu davranır. Kendisinde genellikle 3. şahıs olarak sözeder. Light'a çok garip bir şekilde bağlıdır ona yaptıklarından sonra bile. İkinci Kira olarak geçer. Shinigami'si Rem'dir. Rem'de ilginç bir şekilde Misa'ya çok bağlıdır. Kendi ölümünü hiçe sayarak Light'ın tuzağını kabul ederek L'i öldürmesinin sonucunda kendi de ölmüştür. 2 kez kendi hayatını hiçe sayarak önce Rem'den sonra Ryuk'dan Shinigami gözlerini almıştır. Bu hayatının kısalmasına sebep olmuştur. Anime'de, Light'ın ölümü sırasında Amane bir trende üzgün bir şekilde duruyordur. Manga'da, Matsuda, Light'ın ölümünü ona söylediğinde depresyona girmiştir. Hala onun geri geleceği günü beklemektedir.

Amane, Light'ı sahip olduğu Shinigami gözleriyle bulmuştur ve ilk gördüğü zaman aşık olmuştur. Kendisi bir model ve idoldür ayrıca.Adı: Shinigami Rem
Yaş: Bilinmiyor
Boy: 1.85 civarı
Kilo: Bilinmiyor

Amane'nin, Shinigami'si olan Rem. Amane'ye çok bağlı olması yüzünden(ki bu Shinigami dünyasında bir kuraldır, Shinigami tarafsız olmalıdır Ryuk gibi) sonu geldi diyebiliriz. Light'a güvenmemiştir hiçbir zaman. Ancak, Light, Amane'yi kullanarak L'i ve Rem'i, Rem'e öldürmüştür. Bu sayede Light'ın en büyük iki düşmanı ortadan bir süreliğine kalmıştı. Aynen Ryuk gibi Rem'de iki ölüm defterine sahiptir. Birincisi kendisinin ki diğeri ise Misa'ya aşık olan bir Shinigami olan Jealous'un defteridir. Jealous insan dünyasında Rem'le birlikte Misa'yı izlemektedir. Misa'yı bir serseri sıkıştırdığı zaman Jealous onu kurtarmak pahasına serseriyi öldürmüştür bu kendi sonunuda getirmiştir. Rem defteri alıp artık ona ait olduğunu söyleyerek Misa'ya vermiştir ve onun Shinigami'si olmuştur.

Anime ve Manga'da Rem dişi bir Shinigami olduğunu doğrulamıştır ancak filmlerinde bu konuya değinilmemiştir. Üstüne üstlük bir erkek tarafından seslendirilmiştir.Adı: Quillsh Wammy
Takma Adı: Watari, W
Yaş: Bilinmiyor
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor

L'in asistanı ve öğretmeni. Watari hayatı boyunca bir okulda zeka eğilimli çocuklar yetiştirmiştir. L'in farklı olduğunu görünce onunla ayrı ilgilenmiştir ve özel asistanı olmuştur. Higachi'nin yakalanmasını keskin nişancılığı sayesinde o sağlamıştır. Ancak Rem tarafından Light'ın tuzağından dolayı öldürürlmüştür.Death Note: How To Read 13'e göre Watari en başta genç bir insan olarak belirlenmişti ancak Takeshi Obata onu yaşlı bir insan olarak yeniden dizayn etmiştir.


Adı: Soichiro Yagami
Yaş: 48(Başlangıç) 55(Ölüm)
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor

Polis şefi ve Light'ın babası olan Bay Yagami hiçbir zaman oğlunun Kira olduğuna inanmamış ve L'in oğlu hakkındaki düşüncelerini desteklememiştir. Hatta onun gerçek Kira olmadığını kanıtlamak amacıyla L'le bir plan yapmışlardır ancak bu durumdan Light kendi planı sayesinde kurtulmuş ve babasının gözünde Kira olmadığı ortaya çıkmıştır.
Mello'nun çetesi tarafından kızının kaçırılmasından sonra onu kurtarmıştır. Mello'yu yakalamak için yaptıkları baskınd 3. kira ordaki Mello haricindeki herkesi öldürmüştür. Mello'nun adını Bay Yagami, Ryuk'dan Shinigami gözlerini aldığı zaman öğrenmiştir. Ryuk'un tüm ekip tarafından öğrenilişi ise Yotsuba grubundaki Kira olan Higuchi'den Ryuk'un defteri alındığı zaman ortaya çıkmıştır. Kira'nın kendini ekip önünde aklama planı burda sona ermiş ve deftere dokunduğu an eski tüm hafızası yerine gelmiştir. Mello'nun neden olduğu patlama sonucunda Bay Yagami hastanede ölmüştür ancak o sıra hala Shinigami gözlerine sahipken Light'a bakmıştır. Onun hayat uzunluğunu görebilmiştir bunun anlamı Light'ın kira olmamasıdır. Ancak, Light orda da akıllıca bir plan yapmıştır ve defteri el değiştirtmiştir bu yüzden o an herhangi bir deftere sahip olmadığı için hayat uzunluğu görülebilmiştir. Light'ın babası ölürken bile pis pis güldüğü gözden kaçmamıştır. O sıradaki ağlama sebebinin bir nedeni babasının ölümüne gerçekten üzülmesi ancak diğer bir sebebide tam ölürken Mello'nun gerçek ismini söyleyemediği içindir.

Filmde ise ölmemiş ve L'le işbirliği yaparak oğlunu yakalamıştır.

Adı: Teru Mikami
Takma Adı: Third Kira(Üçüncü Kira)
Yaş: 23(Başlangıç) 25(Ölüm)
Boy: 1.75
Kilo: 56

Filmde değinilmeyen karakterlerden biridir. Kendini kötülükle savaşmaya adamış biridir. Bunun doğrultusunda annesini öğütlerini hiçe saymış ve eğer güçlü olmazsan kötü olan güçlü seni ezer mantığıyla hareket etmiştir. Elinden geldiğince hep zayıfları korumuştur. Ancak tüm bunları abatınca ortaya içindeki hastalığı çıkmıitır.
Mikami'ye ölüm defteri Light'ın planı doğrultusunda Ryuk tarafından verilmiştir. Mikami kendini asıl Kira olarak düşünmektedir. Light'ı ise ''Tanrı'' olarak görmektedir. Anime'de, son bölümde Light tüm planlarını tamamlandığını düşünerek Mikami'ye tüm SPK ekibinin ismini deftere yazmasını söylemiştir ancak tüm planlar Near sayesinde suya düşmüştür. Neredeyse Light ve L kadar zeki olan Mikami son bölümde yakalanmıştır. Light'ında yakalandığını ve Light'ı yani kendi düşüncesiyle ''Tanrı'sını'' hayal kırıklığına uğrattığını anlayınca kendini oldukça kanlı bir şekilde öldürmüştür.Adı: Mihael Kehl
Takma Adı: Mello
Yaş: 15(Başlangıç) 19(Ölüm)
Boy: 1.71
Kilo: 52

Filmde değinilmeyen karakterlerden biridir. L'in öğrencilerinden biri. Ancak kendini Near'la düşman olarak görmüştür hep. Mello, Near'dan farklı bir yol çizerek mafyayla çalışmıştır. Eline hep bir ölüm defteri geçirmeye çalışmıştır. L'in tatlı şeyler yeme isteğinin büyük kısmı ve zekasının bir kısmına sahiptir. Bu tatlı yeme isteğini sadece çikolata barları yemekle karşılar en çok onları sevmektedir. Mello, Bay Yagami'nin yaralandığı ve sonrasında öldüğü patlama sonucundan yüzünden yaralanmıştır. L'in bir diğer ancak pek L'le alakası olmayan öğrencisi olan Matt'le birlikte çalışmışlardır, Matt polisler tarafından öldürülmüştür.
Mello amaçlarının doğrultusunda Takada'yı(Light'ın üniversitedeki kız arkadaşı ve sonrasında Kira'nın destekleyicilerinden biri) ise Light'ın doğrultusunda Takada tarafından ölüm defterinin küçük bir paçasına yazılan ismi yüzünden ölmüştür. Ancak ölmeden önce Near'a verdiği bilgiler sayesinde Light'ın, Kira olduğunu ortaya çıkarmaya yardımcı olmuştur.Adı: Nate River
Takma Adı: Near, N, Third Generation L(Üçüncü Jenerasyon L)
Yaş: 10(Gelişi) 15(Bitiş)
Boy: 1.55
Kilo: 40

Filmde değinilmeyen karakterlerden biridir. Belkide anime ve manganın asıl kilit karakteri. Light'ın, Kira olduğunu başından beri düşünen kişi. L'in onu yakalayamamasındaki başarısızlığını L'in tam olarak şüpheli görmediği için Light'ı. L'den biraz daha fazla zekidir. Near sürekli bulmaca çözer, oyuncaklarla yada küçük zar gibi objelerle oynar. Saçının bir kısmınıda eliyle çevirmeyi sever. Hazırladığı plan, ve Bay Aizawa(Bay Yagami'nin dostu ve elemanı, Bir süre sonra Polis Şefi olan ve Kira Soruşturmasına tekrar polis gücü takviyesi veren kişi) ve Mello'nun verdiği bilgiler sayesinde Light'ı yakalamıştır. Son bölümde Light, Mikami'nin orda olduğunu ve onun kendi haricinde(çünkü deftere sahip olduğu için Light'ın yaşam süresini göremeyecekti) oradaki herkesin ismini deftere yazacağını biliyordu. Bu olayı araştırmaları sayesinde öğrenen Near bir süre SPK.(Special Investigation for Kira) üyelerinden biri olan Gevanni'ye Mikami'yi izletti. En sonunda tüm taşlar yerine koyulunca ve ipler çekilmeye hazırlanınca herkes tüm numaralarını oynadı. Near asıl defteri almış ve Mikami'nin çantasına sahte bir defter koymuştu. Mikami isimleri yazmayınca ismi defterde olmayan kişinin Kira olduğu ortaya çıkacaktı. Light'ın bundan haberi oldu ancak Mikami'yi, Gevanni'nin izlediğini bilmediği için ayrıntıyı kaçırdı ve yakalandı. Yakalanınca, Matsuda babasnın bir hiç uğruna öldüğünü söyledi. Tam Light saatine yerleştirdiği ölüm defterinin küçük bir parçasına herkesin ismini yazacakken Matsuda bunu gördü ve onu elinden vurdu ki Matsuda'da başından beri Light'ı çok seven ve onun Kira olmadığına inanan biriydi. Light bu sefer kanıyla deftere yazacakken bir kaç el daha ateş etti ancak kafasına sıkacağı zaman ekibi onu durdurdu. Near, Light'ın artık kullanacak birşeyi kalmadığını söyledi ancak Aizawa ve ekibi onu yine de takip etti.

Near ve Light zaten Light ikinci L olduğu için bağlantıdaydılar bu sayede hep fikir alış verişi yaptılar. Bu hem Light'ın hem de Near'ın işine yaramıştır. Ancak, Near'ın son bölümde de söylediği gibi ''Sen yargı değil kötülüksün. Sen suçluları ve katilleri öldürüyorsun ancak anlamadığın birşey var, sende bir katilsin!''. Light başından beir kendini yargı olarka görüyordu çünkü. Near onu yakalamasını ise ''Mello'nun bana senin hakkında verdiği bilgiler olmasaydı bunları yapamazdım, eğer Mello ve ben bir araya gelirsek ortaya o bir kişi çıkar, L!!'' demiştir.

Near'ın bir Albino(Eski bir insan ırkı) olduğuna dair hayranlar arasında bir söylenti vardır. Saçının beyaz olması, hiç gün ışığı altında görünmemesi ve diğer bazı bilgiler bu düşünceyi güçlendirmiştir ancak ne animede ne mangada ne de filmlerde buna benzer yada bunu doğrulayan bir bilgi yoktur.

İzlemek için: Animefreak.tv
Googlea yazarsanız başka sonuçlarda çıkar Very Happy

indirmek için: http://cizgiportal.blogspot.com/2009/02/death-note-indir.html


En son Ruler tarafından Paz Haz. 27, 2010 2:10 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
avatar
Zero
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 30
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 177
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 331
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 20
<b>Nerden</b> Nerden : nereye


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Death Note

Mesaj tarafından kristal_warrior Bir Cuma Haz. 25, 2010 11:25 pm

hayatımda gördüğüm en güzel anime... müthiş bişey

kristal_warrior
Yeni Üye
Yeni Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 3
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Death Note

Mesaj tarafından Zero Bir Cuma Haz. 25, 2010 11:29 pm

kristal_warrior demiş ki:hayatımda gördüğüm en güzel anime... müthiş bişey

evet öyle xD
avatar
Zero
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 30
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 177
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 331
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 20
<b>Nerden</b> Nerden : nereye


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Death Note

Mesaj tarafından Misafir Bir C.tesi Haz. 26, 2010 11:05 am

Benim için heycanlandırıcı bir animeydi izlemeye değer. 17 yaş üstüdür.Ekle bunu

17 yaş üstü ama near 10 yaşında yazık çocuğa pisikolojisi bozuldu Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Death Note

Mesaj tarafından SouLSiLvEr Bir C.tesi Haz. 26, 2010 11:12 pm

madem biz 13 14 yaşında izliyoruz ve o kdr saçma şeyleri yok niye +17 Razz saçma bi soru ama animesi gerçekten güzel bundan ders alma iç güdüsü verdi bana bir insanın eline büyük bir güç geçmesini anlatıyor sahsehn bunun konusunu sevdim ve seve seve izledim Very Happy
avatar
SouLSiLvEr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 115
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 274
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 22
<b>Nerden</b> Nerden : istanbul

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör http://forumpatlican.tk/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz