Spellcaster Stories

Aşağa gitmek

Spellcaster Stories

Mesaj tarafından Zero Bir Paz Haz. 27, 2010 2:57 am

Eski zamanlarda Breaker,the Magicial Warrior adında yakışıklı bir büyücü vardı.

Yıllar boyunca savaşlarda kullanıldı.Sürekli rakibin süprizlerini patlatıp kendi tarafına avantaj sağlıyordu.Ayrıca güçlü bir savaşçıydı,karşısına çıkan herkesi yenip en zor görevleri bile yerine getiriyordu.
Bir gün,köyün yaşlı ustası ona bir görev verdi.Bu çok tehlikeli bir görevdi ve bu görev için yardıma ihtiyacı vardı.

Görevde yardımcı olması için Defender seçildi.Ama Breaker,görevi kendisinin yerine getirebileceğinden emindi ve Defender'ın yardımını istemedi.

Breaker yola çıktı.Görevi Magical Citadel of Endymion'a gidip,en güçlü büyücü olan Endymion'u bulmaktı.

Bu şehrin büyülü sınırları vardı ve büyücüleri düşmanlara karşı koruyordu.Bu gücün kaynağı Endymiondu,ancak yıllar önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştu.
O gittiğinde şehrin güvenliği yok oldu,ve düşmanların saldırısına uğradı.Şehirden kaçabilmeyi başaran bir kaç büyücü,Endymion'un kurtulduğuna inandı.
Kimine göre Citadel'e geri dönmüştü,kimine göreyse ölmüştü.Bazıları dışarıda bir yerlerde olduğuna inanırdı.Ancak hiçbiri gerçeği bilmiyordu...
Sadece biri,Endymionun nasıl kaybolduğunu biliyordu.Ancak Endymion'a bir söz vermişti,bunu kimseye anlatmamalıydı.Ancak şu kesindi;Endymion yaşıyor.

Magical Citadel'in yolu basit,ancak tehlikeli bir yoldur.Ayrıca zor olan Citadel'e ulaşmak değil,Endymion'a giden yolu bulmak ve yoldaki canavarları yok etmektir.
Breaker tek başına halledebileceğini düşündüğü bu yolda ilerlemeye başladı.Bir süre her şey normaldi,hiçbir sıkıntısı yoktu,ancak hiçbirşey sonsuza kadar sürmez.
Breaker yolu yarıladığında karşısına büyücülerle zamanında dost olan,ancak sonra onları yok etmeye çalışmış bir dost çıktı; Chaos Sorcerer

Chaos Sorcerer güçlüydü,Breakerdan üstündü.Eğer Breaker ona saldırmamış olsaydı,bir büyüle onu yok edebilirdi.
Ama savaştılar.
Breaker önde gitti ama uzun sürmedi.Chaos Sorcerer güçlerini kullanmaya başladı.Breaker'ı bir tekmeyle yere yapıştırdı.Onu öldürmek üzere güç toplamaya başladı.Bu en fazla 3 saniye alırdı,yani Breaker için oyun bitmişti.
Ancak;
düştüğü yerde bir taş buldu.

Bu taşın gücünü kullandı ve;

Chaos Sorcerer'in saldırısını geri çevirdi.Chaos Sorcerer,kendini sonsuza kadar yok etti.Breaker yoluna devam etti.Bu sefer karşısına hiçbir engel çıkmadı.
Ve nihayet Magical Citadel'e ulaştı.Gerçekten yıkılmış bir yerdi,her yere Pitch-Black Power Stone işlenmişti.Etrafta kimseler yoktu.Bir kişi hariç.

Breaker koşarak Explosive Magician'ın yanına gitti.O,bu şehirde kalmış az sayıdaki büyücülerden biriydi,orda sadece güçlü kişiler kalmıştı ve şehri onarıyorlardı.
Explosive Maician'a Endymion'u sordu.Yanıt gelmeyince arkasını dönüp uzaklaşmay başladı.Tam giderken arkasından bir ses duydu.Explosive Magician kaybolmuştu,ancak gitmeden önce ona bir bilgi vermişti.
Endymion'a en yakın kişiye,yani onun özel öğrencisine gitmeliydi.
Diğer bir deyişle,Endymion'un oğluna.

Onu,onarılmış olan tek yerde buldu,Endymion'un yaşadığı yerde.
Onu buldu bulmasına ama,asla konuşmuyordu.Hiç bilgi vermiyordu.Breaker onun gözlerinde bir şey gördü.
Korku.
Bir şeyden veya birinden korkuyordu.
Endymion'un yerini açığa çıkarırsa onu yok edebilecek birinden korkuyordu.
Kendinden.
O çift ruhluydu,ruhunun bir tarafı iyi,bir tarafı ise kötüydü.Bu iki taraf birbirinen ayrıydı ve birbirlerinin düşüncelerini bilmiyorlardı.
Eğer tek kelime konuşursa,diğer tarafı Endymion'u yok edebilirdi.
Breaker ümidi kesti.Sonra gözüne bir ışık geldi.Odada bir çeşme vardı.Ortasında boş bir alan vardı.Breaker gözüne ışık gelen yere baktı.Bir Power Stone gördü ve onu aldı.
Taşı çeşmenin boşluğuna taktığında bir ruh dışarı çıktı.

Crusader'ın diğer tarafı ortaya çıktığında Exemplar kendini feda etmişti.Exemplar Crusader'ın kötü tarafını zayıflatmıştı.Kolayca yok edilebilir haldeydi.
Dışarıda eski bir kulube vardı.İçeride yaşlı bir kadın büyü yapıyordu.

Breaker,Crusader'i oraya götürdü.Yaşlı kadından yardım istedi.Kadın,bir büyüle kendini yok edip Crusader'ın kötü tarafını yok etti.
Crusader sonunda konuştu.Endymion'un yerini söyledi.
Breaker yeniden yola çıktı.Bir ormana geldi.Hava soğudu,etrafta sisler oluştu.Su birikintileri ve çiçekler dondu,her yer çok soğudu.Yer çatırdadı.Çatlaklar hızla büyüdü ve Mobius yerin altından çıktı.Breaker'ın karşısınada belirdi.

Breaker kılıcını çekti ve saldırdı.Acak saldırısı geri tepti.Kılıcı Mobius'a karşı etkisizdi,çünkü donmuştu.Yavaş yavaş kendiside soğumaya başladı.Bedenindeki bütün enerjiyi tek bir yere odakladı;kılıcının üstündeki Sihir Sayacına.
Sayaç ışıldamaya başladı.İyicie parlak bir hal aldı ve kılıcın buzu çözüldü.Breaker tüm gücüyle Mobius'a saldırdı.Saldırısı işe yaradı ancak Mobius yaşamaya devam etti.Breaker tüm gücünü kullanmıştı.Dondu.Bedeni yanmaya başladı.Mobius'un işini bitireceğini biliyordu.
Son gördüğü şey bir ışıltıydı.Parlak bir cisim Mobius'un başına çarptı ve onu yok etti.Breaker bayılmıştı.
Uyandığında karşısında Defender'ı gördü.Defender,tüm yol boyunca onu izlemişti.Breaker yanılmıştı.Gerçekten yardıma ihtiyacı vardı.Birlikte yola devam ettiler.Bir kaç kilometre sonra 50 metre genişliğinde bir kaya duvarla karşılaştılar.
Duvarın üzerinde bir işaret vardı.Bu bir Sihir Sayacıydı.Breaker ona dokunuca kapı açıldı.Endymion'u bulmuşlardı.En azından onlar öyle düşünüyordu.Karşılarına son muhafız çıktı.

Önce Defender gücünün sonuna kadar saldırdı.Gücü tükenince Exodius onu öldürdü.Ancak ölmek yerine sadece üzerinden 3 Sihir Sayacı eksilmişti.
Sıra Breaker'e geldi.Exodius ona baktığında Breaker hareket edemedi.Exodius saldırdığında bir şey Breaker'i korudu.Bu kişi Night's End Sorcerer'dı.
Magical Exemplar ve Night's End Sorcerer'ın enerjisini kılıcına aktardı.Bedenindeki tüm sihir sayaçlaırını kullanmıştır.Ancak Exodius'u yenicek güce sahipti.Sladırıya geçti.Ancak Exodius saldırıyı bloke etti.

Breaker kılıcını yere sapladı.Defender'ın sayesinde kılıcını saladığı yerde bir Power Stone vardı.Sihir Sayacını parçaladı ve Exemplar ve Sorcerer dışarı çıktı.Exemplar evrim geçirmişti.

Üçü birlikte saldırınca Exodius yok oldu.Ancak Tempest Magician ve Night's End Sorcerer Defender gibi yarı ölü hale geçmişlerdi.
Breaker yola tek başına devam etti.Mağranın sonunda bir oda buldu.İçeriye girdiğinde karşısında Endymion duruyordu.
Endymion ona başından geçenleri anlattı.
Eskiden büyücüler,Endymion'un kurduğu Magicial Citadel de iyi bir yaşam sürüyorlardı.Bir gün Endymion'a bir ziyaretçi geldi.Bu kişi,Chaos Sorcerer'dı.
Chaos Sorcerer kötüydü ama o şehirde yaşadığı için güvenlik onu etkilemiyordu ve Endymion'a bir teklif sundu.Eğer şehirden ayrılırsa diğerlerine zarar vermiyecekti.
Endymion,gizlice şehirden ayrılmaya kalkıştı,ancak Night's End Sorcerer onu gördü.Endmion ona durumu anlattı ve bunu sır olarak saklamasını söyledi.
Endymion gidince şehir savunmasız kaldı.Chaos Sorcerer sözünü tutmayıp ordusuyla şehre saldırmıştı.Endymion onlara yardım edememişti.Hepsi onun suçu olduğu için asla geri dönmemişti.
Breaker bunu öğrendikten sonra Endymion'a destek oldu.Birlikte şehre gitmeye karar verdiler.Ancak çok geç kalmışlardı...

Şehir istila edilmişti.Tüm büyücüler gizli köylerine kaçmışlardı.

Endyimon ve Breakaer geri döndüğünde herkes çok sevinmişti.Sıra eski köylerini kurtarmaya ve Citadel'i onarmaya geldi.
Spellcasterlar düşman ordusuna karşı çıktılar.İstilacılar Lightswornlardı.Realm of Light yok olduğu için bu köyü ele geçirmişlerdi.

İki ordu kapıştı.Çoğu kişi öldü.Büyücler azalmaya başladı.Endymion bir büyü yaptı ve Lightswornlar bir adım gerilemek zorunda kaldı.

Breaker evrim geçirdi.

Arcanite Magician Lightswornlarla savaştı.Endymion ve o durdurulamaz oldu.Geriye bir tek Judgment Dragon kaldı.Arcanite bir kez daha evrim geçirdi ve

Judgment Dragon'a saldırdı.İkisi çarpışınca yok oldular.Breaker yok olmak yerine en son evrimini kaldırdı.Böylece Arcanite Magician olarak yaşamını sürdürdü.
Sonra çok tuhaf bir şey oldu.Judgment Dragon'un patlamasıyla etrafa enerji yayılmıştı.Bu enerjiyi görünce Alienlar saldırıya geçti.Büyücülerin hepsine hastalık bulaştırdılar.
Sonra saldırıya geçtiler.Biri Arcanite'nin işini bitirmek üzereydi ki Arcanite herşeyi tersine çeviricek bir büyü yaptı.

Arcanite'nin büyüsüyle tüm Alienlar gemilerine geri döndü.Geri gitmeye başladılar.Tüm gemiler Arcanite'nin üstünden geçiyordu.Onun beklediği fırsatta buydu.

Endymion'un yardımıyla kendini çoğaltmıştı.Birilikte Alienları yok ettiler.Patlayan gemiler Havai Fişek gibi aşağı düştüler.


VE SON

Dark Magicianlı bişey üstünde çalışıyorum şimdi.bitince editlerim.
avatar
Zero
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 30
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 177
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 331
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 20
<b>Nerden</b> Nerden : nereye


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Spellcaster Stories

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Haz. 27, 2010 11:02 am

Güzelmiş
avatar
Admin
Admin
Admin


<b>Uyari Seviyesi</b> Uyarı Yok
Hangi Takimlisin
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 15
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 162
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 267
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/06/10
<b>Nerden</b> Nerden : Bingöl


Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
100/100  (100/100)

Kullanıcı profilini gör http://patlicanforum.hareketforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Spellcaster Stories

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz Haz. 27, 2010 11:16 am

Ben bunu çok beğenmiştim,buraya taşıman iyi olmuş güzel bir hikaye tebrikler...
avatar
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Spellcaster Stories

Mesaj tarafından unemployer Bir Salı Haz. 29, 2010 2:38 pm

GÜZEL AFERİN BÖLE DEVAM ET
avatar
unemployer
Üye
Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 81
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 140
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/06/10
<b>Nerden</b> Nerden : silivri

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz