Beyblade Nedir?

Aşağa gitmek

Beyblade Nedir?

Mesaj tarafından Mutlu Bir Çarş. Haz. 30, 2010 8:16 am

Beyblade

Serinin başkahramanı Takao iyi bir beybladeci olmak istemektedir. Fakat dedesi onun dövüş sanatlarında gelişmesini ister. Takao yine bir gün dedesinin dövüş derslerinden kaçar ve mahalledeki çocuklarla beyblade oynamaya başlar. O sırada Hiruta adında kötü bir çocukla karşılaşır. Hiruta Kai 'nin başkanlık yaptığı Kabuk Kırıcılar Takımı 'ndandır. Takao ve Kai birbirlerinin en büyük rakibi haline gelirler. Çünkü Takao Kai'nin davranışlarını beğenmese de de onun iyi bir beybladeci olduğunu kabul etmektedir. Bir gün Japonya'da büyük bir turnuva düzenlenir. Bu turnuvada ilk dörde giren Takao Kai Max ve Rei Japon Takımı olarak Dünya Şampiyonası'na giderler. Arkadaşları Bilgiç'i de araştırıcı olarak yanlarına alırlar. Dünya Şampiyonası'nda birçok iyi takımla karşılaşırlar. Bu süreçte kendilerini büyük ölçüde geliştirirler ve bu arada bir takım sırlar da gün ışığına çıkar.

Karakterler

KAİ: Sessiz ama tecrübeli biridir ve konuşmayı pek sevmez ama önemli noktalara vurgu yapar.Kai'nin kutsal canavarı "Kırmızı Anka Kuşu"dur kai kutsal canavarına çok güvenmektedir.Pek belli etmesede Kai güvenilir bir dosttur,ayrıca takımında en güçlü 2. beybiletçidir. Zeka=%100 Prof.

MAX: Max'ın kutsal canavarı 'Yılan Kaplumbağa"dır.Max üzgün bir kişiliğede sahiptir çünkü max'ın annesi amerikan takımının başkanıdır ama max'ı amerikan takımına cağıracak kadar güçlü görmemektedir.Max ise kendini annesine ispatlayabilme çabası içindedir.Max takımda 4.güçlüdür.Zeka=%70(çılgın)Normal.

Rei:Rei bir çin kabilesinden gelmiştir Rei kabileden daha güçlü olabilmek için ayrılmıştır.Rei'nin kutsal canavarı "Beyaz Kaplan"dır.Rei arkadaşlarına ve kendine güvenmektedir. Rei takımda 3.güçlüdür.Zeka=%95(Üstün)zeki.

TAKAO:Takao biraz alaycı biridir rakiplarini hafife almaz.Takaonun kutsal canavarı "Mavi Ejderha"dır.Mavi Ejderha birçok özel yeteneye sahiptir.Takao'nun üstün zekası ve aklı sayesinde turnuvalar kazanılmıştır fakat işi çok zorlaştıran kai takımın ilerlemesini epey engellemiştir. Takao Dünya'nın en güçlü beyblade'çilerini çok ama çok ağır yenilgilere uğratmış kurnaz ve takımın 1.güçlü oyuncusu takaodur. bunu birkez daha kabul ettirmiştir.Zeka=%70(Kurnaz) Normal.takao nun birçok özelliklerini samuray çalışırken öğrenir ve bu taktiklerini ilerletir ve milyonların kabini kazanır ve dünyanın en güçlü beybladecisi olur.

BİLGİÇ:Bilgiç takımı daha teknolojik yapmak isteyen biridir.Adından da anlaşıldığı gibi bu konuda çok bilgili deneyimli ve başarılıdır.Bilgiç sürekli veri toplar arkadaşlarının beyblade'lerini geliştirir.Bilgiç'in de bir beyblade'i vardır ama onu pek kullanmaz sevecen biridir. Ayrıca çok zekidir.Teknolojiyle ilgisi büyüktür.Takımın 1.akıllısı,5.güçlüsüdür.Zeka=%100(Orta hallinin biraz Üstü).

Beyblade V-Force

Bu sezonda geçtikleri senede Çin'e geri dönmüş olan Rei Amerika'ya annesinin yanına gitmiş olan Max ve nereye gittiği tam olarak bilinmeyen ancak artık liseli bir genç olan Kai Japonya'ya geri dönerek Japon Takımı'nı tekrar kurarlar. Kahramanların önüne onların kutsal canavarlarını (beybladelerin içindeki kutsal hayvanlardır onların gücünü arttırırlar) almaya çalışan bir sürü kötü beybladeci ve bilimadamı çıkar. Bu sefer hem bu kötü beybladecilerle savaşmak hem de turnuvaların üstesinden gelmek zorundadırlar.

Beyblade G-Revolution

Artık Japon Takımı üyeleri Max Kai ve Rei; Takao 'ya karşı yarışmak istediklerini söylerler ve takımdan ayrılırlar. Rei Beyaz Kaplanlar X 'e (Çin Takımı); Max All Stars 'a (Amerikan Takımı); Kai ise Neoborg 'a (Rus Takımı) katılırlar. Takao da Daichi ve Bilgiç ile bir takım kurar. Takım kaptanları da Jin olarak tanınan Takao'nun abisi Hitoshi 'dir. Bu sezon Beyblade 'in son sezonudur ve bu nedenle ilk iki sezondaki tüm takımlar tekrar ortaya çıkar. Bunların yanı sıra bir çok yeni karakter de vardır. Bu sezonda iki turnuva düzenlenir. Turnuvalar daha önceki serilerden daha çatışmalı geçer ve artık beyblade ile beybladeci ruh ikizi haline gelmiştir.takao-orun

Metal Fight Beyblade

Henüz Türkiye'ye gelmemiş olan, yepyeni değişik bir seridir. Bu seride karakterler, hikaye ve beyblade'ler değişmiştir. Metal Fight te Metal olarak savaşılır.
Mutlu
Mutlu
Üye
Üye

Hangi Takimlisin
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali :
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 45
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 53
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 21

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör http://www.duel-world.forumotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Beyblade Nedir?

Mesaj tarafından McSs Bir Çarş. Haz. 30, 2010 11:39 am

Eskiden çok izlerdim ya arkadaş hemen gitti demir beyblade altı herkesinkini parçalıyo sonra canım sıkıldı almadım Very Happy Kendin yap beybladeler daha bi zevk veriyo diğerleri yapıştırma oldğu için hemen kırlır Very Happy (Bi gün aldım işi 5 dk sürmedi Very Happy )
McSs
McSs
Üye
Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 63
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 78
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/06/10

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz