metin2 yakın dövüş ninja sataları

Aşağa gitmek

metin2 yakın dövüş ninja sataları

Mesaj tarafından strike Bir Çarş. Haz. 30, 2010 12:28 pm

Yakın dövüş ninja statları, skillerinden çok daha tartışmalı bir konudur. Önce statlara bakalım:

Hp (vit):
Sağlığınızın ne kadar çok olduğunu gösterir. Örneğin karşınızdaki adamın vuruş gücü 100 ise, sizin sağlığınız 3000 ise 30 vuruşta ölürsünüz (Tabi diğer her özelliği göz ardı ediyoruz). Dolayısıyla bu puan ne kadar yüksekse, o kadar geç ölürsünüz.
Ninjada hp'ye verdiğiniz her bir puan sağlığınız artırır, ayrıca defansa 1 puan ekler.

Sp (int):
Büyü gücünüzün ne kadar çok olduğunu gösterir. Skilleriniz buradan beslenir. Diyelim ki suikast skilinizi uygulamak için 200 sp gerekir, bıçak çevirme için 150 gerekir, vb. Yani sizin kılıç-hançer dışındaki vuruşlarınızı bol bol kullanabilmeniz için burasının makul bir miktarda olması gerekir.

Str:
Silahlarla vuruş gücünüzü etkiler. Bu puan ne kadar yükselirse, siz o kadar vurduğunuz inletirsiniz. Yakın dövüş ninjalar dikkat edin: Str ye verdiğini her bir puan sizin saldırı hasarınızı artırır. Örneğin bir silahın saldırı hasarı 162- 194 yazıyorsa, siz str puanınıza 1 verdiğinizde bu değer 163 - 195 olur.


Dex:
Çeviklik. Bu değer yakın dövüş ninjaların karakteristik özelliğidir. Size gelen hasarın etkisini azaltır, ayrıca sersemleme ihtimalinizi düşürür.
Ninjalar için kesinlikle en önemli stat puanıdır. Çünkü dex'e verdiğiniz her bir puan defansınızı 1 artırır, saldırı hasarınızı da 1 artırır. Ayrıca dex'e verilen her 3 puan savuşturmayı 1 artırır. Yani ninjanın dex'e verdiği her bir puan, str'ye verilen puanın etkisini kapsar. o bakımdan ninjada (okçuda da bıçakçıda da) dex ful olmadan str'ye puan vermek mantıksızdır.

Öneri:
Genel olarak yakın dövüş ninjaları oynayan herkes size 2 dex - 1 vit önerecektir. Bu aslında gayet makul öneridir. Çünkü bu şekilde dayanıklılığınız bir süre sonra oldukça artar. Normalde 100 vuran bir savaşçı yüksek dex i olan bir ninjaya vurduğunda hasarının normalde vurduğundan yüzde 30-40 daha az olduğunu görüp şaşırır. Aralarda verdiğiniz 1 vit puanı da sağlığınızı biraz artıracaktır. İnt'e puan hiç vermeseniz bile olabilir. Çünkü örneğin bir vs. de 5 skili birden kullansanız, hatta master yaptıklarınızı 2. kez bile kullansanız int puanınız bitmiyor, yani yetiyor arkadaşlar. Ninjalara verilecek puanların en tartışmalısı str. dir. Kimileri bu puanın çok önemli olduğunu söylerken, kimileri ise önemli olmadığını söyler. İkinci grup haklıdır. Yukarıdaki örnekteki gibi anlatayım. Dex e verdiğiniz her puan sizin defansınızı artırır, ayrıca silahın hasar ranjını da yükseltir, yani dex e verdiğiniz her bir puan sizin zaten str ye vereceğiniz puanı kapsar. Dolayısıyla dex full olmadan str ye puan vermeyin. O yüzden benim önerim şu: Oyunun başında 2 dex - 1 vit gidin. Bu kural sadece ezberden söylenen bir kural değil, gerçekten işe yarıyor. Dex ful olunca da ya 2 vit - 1 str gidin, ya da elinizde +7 ve üzeri silahlarla dolaşabiliyorsanız ful vit gidin. Çünkü yüksek hasarlı silahlar sizin düşük str puanınızı telafi edecektir.

Not: Karakteri geliştirirken, o sıralarda hangi statlara yükleniyorsanız ona uygun itemlar alın. Örneğin başlarda dex e ve biraz da vit e yükleneceğiniz için abanoz küpe mükemmel bir seçimdir. Size destek sağlar. Itemlardaki çeviklik denen şey, oyundaki dex(terity) dir. Çeviklik veren itemları kaçırmayın, ayrıca hp bonuslu eşyalar da gözdeniz olsun..

strike
strike
Üye
Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 17
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 25
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/06/10

Kişi sayfası
Paylasim Değeri:
0/0  (0/0)
Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başari Puanı:
0/0  (0/0)

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz